2020.01.03 godz. 09:37 Kłodzko, Dolnośląskie

Jak mogę odzyskać pieniądze, które posłużyły na wkład własny za mieszkanie byłego partnera oraz jego kapitalny remont i wyposażenie?

Wyjaśnienie sytuacji

Będąc kilka lat w związku partnerskim użyczyłam z wł. środków byłemu partnerowi pełnej kwoty na wkład własny za mieszkanie. Kredyt zaciągnął on na siebie i mieszkanie również jest jego własnością. Mam wyciągi swojego konta na których są wypłaty znacznych sum, które odpowiadają opłatom związanym z wykupem tego mieszkania, jego remontem, który również ja finansowałam, jednak przekazywałam gotówkę do ręki partnera. Mieszkaliśmy w tym mieszkaniu razem 2 lata po czym zostałam wyrzucona. Straciłam na to mieszkanie 20 tys wkładu własnego + 70 za remont. Mieszkanie obecnie były partner wynajmuje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sty 2020 11:33

Witam, bez znajomości dokładnego stanu faktycznego, m.in. tego, czy środki te mu Pani darowala, czy pożyczyła, ogólnie rzecz ujmując może domagać się Pani zwrotu tych środków od partnera wnosząc pozew o zapłatę. Pozdrawiam adwokat Katarzyna Jarosz

Zmodyfikowano dnia: 07 Sty 2020 11:35
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)