2022.01.06 godz. 17:27 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie

Jak mogę odzyskać pieniądze od lokatorki?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam wynajmowałem mieszkanie rodzinie z dziećmi. Wyprowadzili się oni w listopadzie. Podczas przekazania kluczy rozliczaliśmy się za uszkodzone drzwii i eksploatację pani zgodziła się przelać pieniądze w ciągu tygodnia jest to kwota 500zl. Do tej pory pieniędzy nie ma. Pani nie odbiera telefonów.co moge zrobic w tej sytuacji. Czy jest szansa odzyskać pieniądze. Dodam że był to najem okazjonalny Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sty 2022 23:27

W takiej sytuacji należy rozważyć wystąpienie z powództwem o zapłatę.