2024.08.05 godz. 16:57 Warszawa, Mazowieckie

Jak mogę odzyskać pożyczone ode mnie pieniądze?

Wyjaśnienie sytuacji

Rok temu znajomy pożyczył ode mnie 8000zl w ramach umowy, którą wspólnie spisaliśmy. Miał spłacać tę kwotę w ratach z czego otrzymałam raz wpłatę w wysokości 1000zl. Minął niedawno termin ostatniej raty. Reszty pieniędzy (7000zl) nie odzyskałam. Proszę o informację co powinnam dalej zrobić, gdzie się udać? Pozdrawiam Paulina Skrzyńska

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2024 21:34

Konieczne jest wypowiedzenie umowy i wezwanie do zapłaty całości wraz z odsetkami ustawowymi w określonym terminie. W razie bezskuteczności wezwania, kolejnym krokiem jest pozew o zapłatę. Po wydaniu nakazu zapłaty - egzekucja komornicza. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl