2022.04.27 godz. 16:52 Opole, Opolskie

Jak mogę otrzymać połowę nieruchomości przed śmiercią rodzica?

Wyjaśnienie sytuacji

Matka ma dwóch synów, w trojkę mieszkają w jednym mieszkaniu. Mieszkanie jest matki więc w razie kiedy matka umrze połowa należy obu synom i tutaj problem się pojawia. Co mogę zrobić aby mieszkanie przypadło jednemu z synów a drugi musiałby spłacić połowę mieszkania w jakimś terminie? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Łukasz Światłowski

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2022 17:12

Po pierwsze, czy matka jest jedyną właścicielką mieszkania? Jeśli tak, to w skład spadku po niej będzie wchodzić całe mieszkanie, a nie połowa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)