2024.01.20 godz. 13:12 Piła, Wielkopolskie

Jak mogę pomóc, co jeszcze można zrobić żeby uniknąć kary?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój wujek trafił do aresztu śledczego. > Oskarżyła go żona i dwóch synów. > Jednemu wybudował dom, drugiemu przepisał cały dom i dużą działkę. > Żona oskarża go o wieloletnie gwalty, pobicia, grożenie śmiercią, znecianie się nad nią i dziećmi. > Synowie wszystko potwierdzają > Zrobili z niego kryminalistę. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Siedzi w celi z jednym takim który mu cały czas grozi, że go zabije. > Adwokat rozkłada ręce. Nie daje żadnej nadzieji tej sprawie. Żałuje, że się jej podjął. > Żona mojego wujka kłamie. Płacze i to jej sąd dał wiarę. > Czy jest jakaś szansa, żeby wujka los się odwrócił? > > Podejrzewam, że rodzina chce by się załamał w więzieniu a wtedy sprzedadzą wszystko. > A w tym domu mieszka jeszcze moja babcia. > > Proszę o odpowiedź. Co można zrobić. Dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2024 13:35

Po pierwsze - jeśli jest już ustanowiony obrońca, to do niego należy ustalenie linii obrony. Oczywiście oskarżony może mieć więcej obrońców niż jednego, ale najpierw trzeba go ustanowić. Bez znajomości akt sprawy, dowodów obciążających nie sposób merytorycznie odnieść się do pytania. W razie potrzeby ustanowienia kolejnego obrońcy, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl