2024.09.16 godz. 22:11 Pieszyce, Dolnośląskie

Jak mogę pozbyć się natrętnego partnera z którym nie chcę być a on grozi mi odebraniem kota

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , mam problem mam podstępnego partnera który za kartę przetargowa w naszej sytuacji wybrał kota. Kot jest mój to ja prowadziłam konwersacje z osobami ,które nam go dały . On zapłacił połowę za niego i nawet nie pojechał go odebrać. Czy jest szansa na zabranie zwierzęcia ze mną mimo że grozi mi ,że nawet jak ucieknę to mnie znajdzie i odbierze zwierzę ? Czy mogę coś zrobił ,żeby mnie nie nękał ? Czy lepiej odejść bez słowa i zaszyć się w spokoju bez niego. Bardzo proszę o pomoc nie wiem jak sobie z tym poradzić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2024 12:19

Dzień dobry, należy odróżnić od siebie nękanie/stalking od kwestii własności kota. Po opisie jest możliwa współwłasność kota, więc wówczas należałoby zawrzeć umowę o zniesieniu współwłasności z rozliczeniem lub w razie sporu nawet rozwiązać to przed Sądem. Może też być tak, że umowę zawarła tylko Pani (może to wynikać z tych konwersacji) i wtedy ewentualnie partner miałby roszczenie o rozliczenie bezpodstawnego wzbogacenia z połowy ceny. Zależy od szczegółów. Niezależnie do rozważenia czy dochodzi dochodzi do nękania i czy nie byłoby tu odpowiedzialności karnej. Pozdrawiam, adw. Michał Filec