2020.07.15 godz. 14:41 Krasne Dłusko, Lubuskie

Jak mogę przejąć opiekę prawną nad bratem

Wyjaśnienie sytuacji

Mój brat ma 13 lat. Władze nad nim sprawuje jego tata z jego żona. Mają drugie malutkie dziecko. O mojego brata zbytnio nie dbają. Zabierają mu wszytsko. Jego żona wraz z nim grożą ze oddadzą go do domu dziecka. Weźmie np 5zł i każą mu oddaC a jak nie go zadzwonia na policje. Jego żona nie pozwala ruszać jedzenia z lodówki i każe jeść kamienie. To są przykładowe sytuacje i których mówił mi i mojej siostrze brat kiedy miał telefon. Ja mieszkam za granicą w Niemczech. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2020 18:08

Szanowna Pani, początkowo można byłoby zawiadomić odpowiednie organy-np. właściwy MOPS/GOPS i złożyć wniosek o zbadanie sytuacji Pani brata, oczywiście wraz z właściwym uzasadnieniem. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)