2022.04.18 godz. 04:28 Tarnobrzeg, Podkarpackie

Jak mogę rozwiązać tą sprawę związaną z syndykiem

Wyjaśnienie sytuacji

W 2021 roku ogłosiłam upadłość konsumencką i mam syndyka ostatnio otrzymałam od niego pismo że darowiznę którą przekazałam w 2019 roku obecnemu mężowi czyli 1/2 auta ( tańsze ubezpieczenie) jest rażącym naruszeniem i że jeśli w ciągu 5 dni nie cofniemy tej darowizny to sprawę zgłosi na policję i do prokuratury ale jak to możliwe przecież w 2019 roku ja nawet nie wiedziałam że będę zmuszona ogłosić upadłości to jak mogłam naruszyć takie prawo. Proszę o poradę

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2022 10:00

Jeśli w razie grożącej Pani upadłości dokonała Pani darowizny ze swojego majątku, to może Pani grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zmodyfikowano dnia: 19 Kwi 2022 10:00
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)