2019.11.21 godz. 08:27 Nowy Sącz, Małopolskie

Jak mogę. Się sam bronić przeciw Art.276 kk nie mając adwokata

Wyjaśnienie sytuacji

Skazano mnie winnym za posiadanie dokumentów włoskich przeterminowanych nieważnych prawo jazdy i d.o obywatela Włoch .ja je znalazłem w grudniu2017 roku wyjeżdżając z w Włoch na ostatnim parkingu i chciałem dotację w Polsce zapomniałem sobie i w styczniu policjanci podczas kontroli dokumentów w Przeworsku znaleźli je.pokuratura nie zgodziła się na zastosowanie umorzenia ani sąd bez rozpatrzenia powołując się na Art.66 ok na niską szkodliwość społeczną co mam zrobić jestem bez pracy am zasiłek opiekuńczy nad ojcem i płace alimenty na syna w wyroku nakazywał odwolaem się bo dali mi kary

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2020 15:07

Nie występował Pan o obrońcę z urzędu, skoro ma Pan trudną sytuację finansową? Zapewne wyrok już się uprawomocnił? a z pytania nie wynika, jaką karę Panu wymierzono. Ale może warto zweryfikować z jednej strony możliwość jej odroczenia, ewentualnie rozłożenia na raty ( jeśli to grzywna), a osobno, jeśli wyrok jest prawomocny rozważyć czy można wykorzystać nadzwyczajne środki zaskarżenia. Zaznaczam jednak, że bez znajomości wyroku i akt sprawy nie sposób udzielić szczegółowej porady
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)