2022.06.20 godz. 14:59 Wałbrzych, Dolnośląskie

Jak mogę się wyplątać z tego oszustwa.

Wyjaśnienie sytuacji

Mężczyzna wystawił post na grupie z ogłoszeniami o prace na facebooku że poszukuje osoby z kontem bankowym. Polegało to na tym że na moje konto przychodziły przelewy 100,550,800 zł a on je wypłacał blikiem w bankomacie. Ja dostawałam 10zł z kazdej 100. Trwało to 2 dni, już z nim nie współpracuje, ale teraz myślę że ten mężczyzna jest na 100% oszustem. Przelewy mi przychodziły za meble ogrodowe.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Cze 2022 15:10

Za kilka dni odwiedzi Panią policja. Proszę złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa jak najszybciej - być może uda się Pani uchronić przed współudziałem w oszustwie.