2022.02.07 godz. 16:37 Konstantynów Łódzki, Łódzkie

Jak mogę skutecznie zakwestionować niekorzystną zmianę przeznaczenia terenu, z którym sąsiaduję, w nowym projekcie Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy?

Wyjaśnienie sytuacji

Działka obok mnie w latach 90 była placem zabaw Niedawno została sprzedana i zaczęły się zmiany: zgodnie z aktualizacją PZP z 2017 to teren chroniony akustycznie jako tereny domów opieki społecznej gdzie obowiązuje zakaz przekraczania dopuszczalnego poziomu hałasu. Obecnie trwają konsultacje kolejnej zmiany PZP. Teraz działka ma mieć funkcję mieszkaniowo-usługową bez dotychczasowych obwarowań. Ze względu na postawę właścicieli działki obawiam się uciążliwej działalności. Czy mogę zakwestionować nadanie działce funkcji usługowej? Jak wywalczyć by działka miała funkcję wyłącznie mieszkaniową?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2022 19:59

Należy zweryfikować jak działka jest oznaczona w studium zagospodarowania i oczywiście złożyć uwagi do projektu zmiany planu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)