2023.03.23 godz. 08:31 Grodków, Opolskie

Jak mogę sprzedać auto w przypadku śmierci współwłaściciela

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam pytanie odnośnie sprzedaży auta osobowego którego jestem współwłaścicielem. Drugi współwłaściciel ( tato mojego partnera zmarł dwa lata temu) widnieje w dowodzie rejestracyjnym. W jaki sposób prawnie uporządkować sprawę aby można było sprzedać auto. W sprawie spadkowej był zrobiony akt dziedziczenia ale to auto nie było ujęte w tym akcie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 10:52

Jeśli przeprowadzono stwierdzenie nabycia spadku (sugeruje to "akt dziedziczenia"), w dalszej kolejności konieczny jest dział spadku czy postępowanie, w którym ustala się jakie składki wchodziły w skład spadku oraz komu przysługują z tytułu spadkobrania. Dopiero po "podzieleniu" spadku możliwa będzie sprzedaż poszczególnych składników
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)