2022.04.16 godz. 09:25 Drezdenko, Lubuskie

Jak moge uzyskac akt wlasnosci mieszkania?

Wyjaśnienie sytuacji

W 2012 roku zmarla moja mama, zostawila w spadku mieszkanie. Musze przepisac prad na siebie ( wczesniej umowe podpisal wynajmujacy ode mnie to mieszkanie) , potrzebuje do przepisania umowy akt wlasnosci, czy wogole na tym akcie wlasnosci bedzie wyodrebnione ze ja jestem wlascicielem? Jak to zalatwic?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2022 10:17

Proszę udać się do notariusza i uzyskać akt poświadczenia dziedziczenia. Jeżeli są inni spadkobiercy to konieczne będzie przeprowadzenie działu spadku.