2024.07.08 godz. 08:32 Szczecin, Zachodniopomorskie

Jak mogę uzyskać mieszkanie po babci ? Czy jest wogole taka możliwość? Czy mogę spodziewać się zajęcia komorniczego ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry pisze do państwa z zapytaniem . Mieszkanie mojej babci stoi puste nie opłacane odcięta woda Prąd. Mieszkał w nim syn babci po jej śmierci 2008r ( wujek) naeet jak mieszkal nie placil. niestety na chwilę obecną od paru lat nie ma z nim kontaktu nie przebywa pod adresem . Mieszkanie stoi a dług rośnie. Mój ojciec drugi syn babci zmarł 3 lata temu odrzuciłam spadek w całości w sowim imieniu i córki. Mieszkanie stoi dalej listy z rozliczeniem przychodzą na moją babcie która zmarla w 2008 roku jak babcia zmarła nikt nie zrobił w moim imieniu spraw spadkowych bylam nieletnia.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2024 15:50

Dzień dobry Jeżeli mąż Babci nie żył w chwili jej śmierci i pozostawiła Ona po sobie tylko dwóch synów, to - o ile nie sporządziła testamentu - spadek po niej odziedziczyli oni w częściach równych na podstawie ustawy. Takie same udziały mają w mieszkaniu. Jeżeli po 13 latach zmarł jeden z synów - Pani Ojciec, a spadek po Nim został odrzucony przez Panią oraz córkę, natomiast innych dzieci Pani nie posiada, to spadek po Ojcu dziedziczy jego żona i Pani rodzeństwo. Jeżeli nie nie ma tych osób (nie żyją) to spadek dziedziczy jego rodzeństwo. Z wyrazami szacunku
Tak Nie

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2024 15:12

Szanowna Pani, sprawa jest wielowątkowa i wymaga uzyskania odpowiedzi na nasuwające się pytania, w tym uzyskanie szerszych informacji co do chwili obecnej zostało uczynione.