2022.06.12 godz. 02:59 Szczecin, Zachodniopomorskie

Jak mogę w pozbyć się lokatora, który od kilku miesięcy zalega z czynszem?

Wyjaśnienie sytuacji

W listopadzie 2021 podpisałam umowę najmu. Pani, która mieszka w mieszkaniu wraz z pełnoletnią córką, płaciła czynsz do lutego. W lutym zapłaciła część kwoty i od tej pory nie otrzymałam już żadnej zapłaty. Z początkiem kwietnia wysłałam jej wezwanie do zapłaty, z groźbą wypowiedzenia umowy najmu. Pieniędzy nie otrzymałam. Z początkiem maja wypowiedziałam umowę najmu. Wypowiedzenie osobiście dostarczyłam do najemcy oraz przesłałam na maila. Pani miała się wyprowadzić do 01.06 czego do dziś nie zrobiła. Czy w pozwie o eksmisję powinna zawrzeć informację o córce? Jakie dokumenty są potrzebne?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

MAREK LESIAK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2022 21:22

Witam , chętnie pomożemy specjalizujemy się w tego typu sprawach zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel 507-437-019