2020.09.22 godz. 12:46 Wrocław, Dolnośląskie

Jak mogę walczyć o wyplacenie wynagrodzenie za wykonywanie umowy zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Mój problem polega na tym, ze ja jak i moje kolezanki nie otrzymałyśmy wynagrodzenia za prace na umowie zlecenie. Pracodawca zwleka z zapłatą mimo, iż na umowie mamy wynagrodzenie do 10- tego każdego miesiąca pracodawca twierdzi, ze ma swoje wydatki i musimy poczekać do 15, 15-tego natomiast, ze do 20-tego, następnie ze nie zamierza nam zapłacić wogole, po tym jak powiedziałyśmy, że zglosimy to pracodawca zaczął nam grozić i nas straszyć, ze nic mu nie zrobimy, ponieważ ma najlepszych prawników, a księgowa zrobi wszystko co on będzie chciał i lepiej dla nas jak przestaniemy sie dopominać o ..

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 20:19

Szanowna Pani, w opisanym przez Panią przypadku należy wezwać pracodawcę do zapłaty zaległego wynagrodzenia. Jeśli nie przyniesie ono skutku jedyną drogą dla odzyskania należności może okazać się postępowanie sądowe. Z poważaniem adwokat Sonia Konieczniak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)