2021.04.09 godz. 04:53 Warszawa, Mazowieckie

Jak mogę wywinąć z takiej sytuacji? Czym to grozi?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, ale nie zgadzam się z nim

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2021 23:56

Dobry wieczór, Od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym pozwany może wnieść sprzeciw. Sprzeciw należy wnieść bezpośrednio do sądu lub listem poleconym na adres sądu w terminie dwóch tygodni od daty otrzymania nakazu zapłaty. Jeżeli pozew został wniesiony na urzędowym formularzu, sprzeciw również musi mieć taką formę. Z poważaniem Paweł Kujawa