2022.02.24 godz. 18:56 Ciechanów, Mazowieckie

Jak można się starać o przerwę w odbywaniu kary i po jakim czasie od osadzenia w zakładzie karnym

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Po jakim czasie od osadzenia w zakładzie karnym mozna sie starać o przerwę w wykonaniu kary? Czy takie uzasadnienie ze konkubina jest w zagrożonej ciąży i skazany jest jedyna osoba która może sie nią oraz dziećmi opiekowac i pomagać w codziennych obowiązkach daje szanse na przerwę w odbyciu kary ? Podkreślam ze konkubina nie ma żadnej bliskiej rodziny która mogła by ja wspierac w trakcie ciąży i po porodzie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lut 2022 15:28

Konieczne jest złożenie wniosku do sądu. Przedterminowe zwolnienie można otrzymać po odbyciu co najmniej połowy kary, jeżeli odbywa Pan karę pozbawienia wolności po raz pierwszy.