2020.10.09 godz. 11:01 Wrocław, Dolnośląskie

Jak można wypowiedzieć mieszkanie przez najemcę na czas określony?

Wyjaśnienie sytuacji

podpisałam umowę na czas określony, niestety okazało się, że część sprzętu nie działa, Po podpisaniu umowy nie dostałam kluczy od właściciela bo nie miał. Po wprowadzeniu otrzymałam tylko 1 kluczyk od lokatorów, a miał być komplet (brakuje trzech). Właściciel nie zgodził się na wymianę zamków. Współlokatorzy, również utrudniają mi mieszkanie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 19:55

Szanowna Pani, co do zasady umowa najmu na czas określony może zostać rozwiązania przez upływem okresu na jaki została zawarta, jeśli takie zastrzeżenie znajduje się w umowie. W pierwszej kolejności proszę zatem sprawdzić zapisy umowne. Proszę sprawdzić także czy umowa zawiera zapisy uprawniające Panią do wcześniejszego rozwiązania umowy z winy wynajmującego i w jakich przypadkach (np. nieutrzymywanie urządzeń w lokalu w należytym stanie technicznym lub utrudnianie zamieszkiwania przez innych lokatorów). Z poważaniem adwokat Sonia Konieczniak