2020.08.24 godz. 15:23 Starogard Gdański, Pomorskie

Jak nabyć postanowienie o nabyciu spadku. Czy przez notariusz można ?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama przed śmiercią mieszkala w Domu opieki. Dzis otrzymalam list że dom opieki do sądu złożył wniosek do depozytu sądowego kwote 2866zl. Dom opieki podało 3 osoby mogące rościc prawo do spadku. A mama miała 5 dzieci. Tylko że dwójka mojego rodzeństwa wyjechała i tyle co na święta się odzywają. I nie wiemy gdzie są ani nie mamy numerów telefonu. Co byśmy my w trójkę mogli zrobić. Kwota nie jest duża. Ale zależy nam by za tą kwotę kupic pomnik dla mamy. Proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2020 21:28

Dzień dobry, muszą Państwo przeprowadzić postępowanie spadkowe - złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak