2022.04.20 godz. 22:59 Warszawa, Mazowieckie

Podział spadku po żonie.

Wyjaśnienie sytuacji

Jak najlepiej dokonać podziału spadu po mojej żonie między mnie i rodziców żony. Była wspólność majątkowa nie ma testamentu. W skład naszego majątku wchodzi kupione wspólnie mieszkanie na kredyt oraz teściowie przepisali na żonę 3 działki rolne po naszym ślubie. Dodatkowo nasz samochód zarejestrowany tylko na mnie oraz żona posiadała lokatę w banku. Chcielibyśmy aby mieszkanie przeszło w całości na mnie wraz z kredytem i jedna działka rolna. Pozostałe 2 działki na teściów. Lokata i samochód również na mnie. Do kredytów będę potrzebował dokument poświadczający spadek.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 12:28

Mogą Państwo zrobić dział spadku i podział majątku w Sądzie lub u notariusza. W sądzie będzie taniej (600żł plus kost napisania przez pprwanika jeśli zgodny), ale dłużej. U notariusza drożej (kilka tysięcy uzależnione od wartości całości), ale krócej.