2021.11.24 godz. 13:52 Bielsko-Biała, Śląskie

Jak najlepiej mogę rozwiązać mój problem

Wyjaśnienie sytuacji

Jakie ja mam prawo Mój były mąż zgłosił mnie do komornika boję się rozpocząć jakikolwiek podjąć w pracy bo mi to może zabrać wszystko co ja mam zrobić nie wiem kogo prosić o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lis 2021 14:48

Dzień dobry, nie znam dokładnie sprawy, z jakiego tytułu Pani mąż miałby rozpocząć egzekucję przez komornika, jednak przypominam, iż komornik nie może Pani zająć całego wynagrodzenia. Zgodnie z art. 881 k.p.c. komornik może rozpocząć egzekucję w przysługującego Pani wynagrodzenia jednak przepisy pozwalają komornikowi na zajęcie maksymalnie 50% Pani wynagrodzenia. W przypadku długów wynikających ze świadczeń alimentacyjnych wartość ta wynosi 60%. Oznacza to, że komornik nie zostawi Pani bez środków do życia. Kwota wolna od zajęcia w 2021 r. wynosi 2800,00 zł brutto.

Zmodyfikowano dnia: 24 Lis 2021 14:52