2023.09.21 godz. 13:15 Iława, Warmińsko-mazurskie

Jak najlepiej zgłosić sprawę gwałtu sprzed roku

Wyjaśnienie sytuacji

17.04.2022 zostałam zgwałcona przez ówczesnego partnera. Zostałam z nim ze względu na dziecko. Kiedy mówiłam mu, że go zgłoszę, to wbijał mi do głowy, że nie sam rady sama z dzieckiem, że nie zapewnię mu dobrych warunków (on głównie nas utrzymywał). Rozstaliśmy się na początku tego roku i utrzymywaliśmy normalne kontakty. W moim życiu znowu się coś posypało i postanowił mi pomóc-przyjął mnie do mieszkania, które wynajmuje. Wczoraj zaproponował mi seks za rzeczy, które mógłby mi kupować. Stwierdziłam, ze jest zagrożeniem i chce zgłosić gwałt. dowody jakie mam to wiadomości, gdzie mnie przepras

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2023 12:49

Dzień dobry, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa można zgłosić na policję lub bezpośrednio na prokuraturę.