2022.12.20 godz. 19:07 Wrocław, Dolnośląskie

Jak najszybciej załatwić alimenty dla siebie i dzieci? Gdzie mogę się zgłosić aby pomógł mi ktoś napisać pismo nieodpłatn O jaką kwotę alimentów moge się stara

Wyjaśnienie sytuacji

Rozeszłam się z ojcem dzieci (nie byliśmy małżeństwem mamy półtora rocznego synka i jestem z nim w 6 miesiącu ciąży, umowę o prace miałam do listopada zeszłego roku do lipca tego roku dostawałam Macierzyński, a później szybko okazało się ze jestem w drugiej ciąży i nie podjęłam pracy taką decyzje podjęliśmy z ojcem dzieci, w teraz zostałam sama z małym dzieckiem drugim w drodze wróciłam do rodziców a jedyne pieniądze jakie mamy z małym to 500+

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Gru 2022 19:53

Dzień dobry. Aby sąd zasądził alimenty na Pani dzieci od ich ojca konieczne jest wystąpienie z powództwem alimentacyjnym. W pozwie należy wykazać przesłanki przewidziane w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym m.in. art. 133 czy 135. W każdej gminie powinien być nieodpłatny punkt pomocy prawnej, oprócz tego istnieją studenckie poradnie prawne. Ja również na co dzień sporządzam tego rodzaju pisma, jeżeli jest Pani zainteresowana to zapraszam do kontaktu w celu omówienia warunków. Pozdrawiam
Tak Nie

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Gru 2022 19:48

Dzień dobry, jeśli oczekuje Pani nieodpłatnego napisania pisma to proponuję skorzystać ze wsparcia prawnego udzielanego przez Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, które również funkcjonują w Pani mieście.