2024.01.15 godz. 22:31 Chocicza, Wielkopolskie

Jak należy postąpić w kwestii nie uregulowanych spraw dziedziczenia?

Wyjaśnienie sytuacji

Zmarł mój mąż. Nie mieliśmy dzieci. Został dom po dziadkach męża ze strony matki, która była jedynaczką. Mąż również był jedynakiem. Jego dziadkowie i rodzice nie żyją. Sprawy spadkowe nie zostały uregulowane po śmierci babci, która zmarła kilka lat po dziadku męża. Mąż miał tylko zapisaną część po matce reszta nie była uregulowana. Mąż papiery w tej sprawie złożył w biurze notarialnym. Jak w tej sytuacji wygląda kwestia własności domu? Czy spadek przechodzi na jakąś dalszą rodzinę męża?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 16:32

Dzień dobry, w takiej sytuacji należy przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku w sądzie, lub notarialnie załatwić oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)