2022.01.03 godz. 12:48 Rzeszów, Podkarpackie

Jak napisać odpowiedź na wniosek o zezwolenie na odrzucenie spadku w imieniu mojej małoletniej córki, która złożył mój mąż

Wyjaśnienie sytuacji

W lipcu mój mąż dowiedział się o spadku na który przypada dług. Od raz zrzekł się u wniósł również do sądu pozwolenie o odrzucenie spadku dla córki. Natomiast dzisiaj przyszło pismo o wstawieniu się na zeznanie oraz zostałam wezwana do złożenia odpowiedzi na wniosek(zawierającej wszystkie twierdzenia i dowody z zastrzeżeniem ich pominięcia w dalszym toku postępowania. Bardzo proszę o wyjaśnienie jak napisać takie pismo.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sty 2022 13:46

Powinna Pani odpowiedzieć na wszystkie twierdzenia i dowody zawarte we wniosku, tj. czy się Pani zgadza z wnioskiem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 15% uznało tę odpowiedź za pomocną (20 głosów)