2020.07.01 godz. 10:13 Stary Jasień, Lubuskie

Jak napisać odroczenie od wyroku kary zastepczej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam dostałam pismo z sadu ze mam odbyć kare zastępcza 182 dni . Chciałbym zamienić jakoś ta kare np na grzywnę lub pracę społeczne. Nie mogę iść do więzienia jestem jedynym zywicielem rodziny mam małe dziecko na utrzymaniu .

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Konrad Jankowski

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lip 2020 00:07

Szanowny Panie Jak stanowi art. 151 k.k.w. sąd ma prawo odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności w następujących przypadkach: 1. jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki; 2. jeżeli liczba osadzonych w zakładach karnych lub aresztach śledczych przekracza w skali kraju ogólną pojemność tych zakładów.