2020.05.12 godz. 19:12 Łódź-Górna, Łódzkie

Jak się odwołać

Wyjaśnienie sytuacji

Jak napisać odwołanie od decyzji komornika który chce ściągać należność po 19stu latach? Jakaś niedopłata była z canal + z 2001 roku. Jak się odwołać od decyzji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Maj 2020 10:56

A kiedy zapadł wyrok? Bo to teraz jest istotniejsze. Komornik działa na podstawie tytułu wykonawczego, tj. wyroku zaopatrzonego w klauzulę wykonalności, i nie może nawet oceniać czy zasądzona należność była przedawniona. Należność objęta wyrokiem obecnie przedawnia się po 6 latach, zatem należy ustalić kiedy zapadł prawomocny wyrok i czy egzekucja została wszczęta zanim należność objęta wyrokiem się przedawniła.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)