2021.12.14 godz. 19:13 Brańsk, Podlaskie

Jak napisać odwołanie, że nie zgadzam się na przekształcenie mojej działki (obecnie rolnej) na przemysłową, choć złożony był wniosek na przekształcenie na budow

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadam dz. rolną przy drodze krajowej 66 z wjazdem do dz. Był złożony wniosek o przekształcenie na dz. budowlaną. Burmistrz chce zrobić w tym obszarze strefę przemysłową 35 ha bo niedaleko jest tam tartak i firma otrzymała dotacje na rozbudowę. Odpowiedzi na wniosek nie otrzymałam od UM aczkolwiek plany z powrotem wróciły do wglądu mieszkańców. Plany pierwotne uległy zmianie i niektórym właścicielom zmieniono z planowanej przemysłowej na rolną. Od mojej dz. ma być przemysłowa, z mapy wyłożonej mieszkańcom w UM nic nie widać nie ma nr działek. Co napisać w odwołaniu, nie chcę mieć przemysłow

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Gru 2021 11:29

Dzień dobry. Jeżeli to jest etap wyłożenia projektu zmiany planu miejscowego to należy zgłosić uwagi do projektu, wskazując, że nie chciałaby Pani zmiany przeznaczenia działki. Warto jednak sprawdzić jakie są zapisy studium zagospodarowania przestrzennego i czy w studium Pani działka jest ujęta jako teren inwestycyjny, a nie rolny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)