2021.07.08 godz. 07:24 Słupsk, Pomorskie

Jak napisać pozew o rozwód o winie męża alkoholika?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. A więc mój problem polega na tym ze będąc z mężem 7 lat przez ten czas mąż cały czas pił, były ciągle awantury ,wyzwiska. Mamy małoletnie dzieci syna 8 lat i córkę 3 lata. ktore niestety patrzyły na to wszystko. Mąż mało co pracował przez ten czas co byliśmy razem ,przepijał pieniądze wpędził mnie w dlugi z których do tej pory wyjsc nie moge. Nie posiadamy wspolnego samochodu czy domu. Od października ubiegłego roku nie mieszkamy razem ,nie płaci na dzieci od tego momentu jak sie wyprowadził i nie będzie chciał dac mi rozwodu tak zresztą powiedział. Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2021 10:30

Dzień dobry, w opisanej przez Panią sytuacji, może Pani złożyć pozew o rozwód z wyłącznej winy męża. W uzasadnieniu pozwu powinna Pani opisać jak wyglądało wasze pożycie, powołać kilku świadków, którzy wiedzą jak wyglądało Pani życie, byli świadkami awantur, wyzwisk, picia przez męża. W treści pozwu powinna Pani uwzględnić alimenty na dzieci, ewentualnie na siebie. Wzór pozwu może Pani pobrać ze strony internetowej dowolnego sądu. pozdrawiam