2023.06.11 godz. 14:52 Ząbki, Mazowieckie

Jak napisać skuteczne pismo oraz gdzie się z nim udać w sprawie uzyskania zadośćuczynienia od osoby oskarżonej o przywłaszczenie?

Wyjaśnienie sytuacji

Został mi ukradziony rower sprawę zgłosiłem na policję a po 5 latach otrzymałem pismo z wyrokiem skazującym osobę która to zrobiła. została zarządzona grzywna w wysokości 100 stawek dziennych na kwotę 12 zł oraz 1100 złotych tytułem naprawienia szkody. Czy dobrze rozumiem że sprawca ma mi oddać 2300zł? Jest maksymalna kwota jaką mogę uzyskać czy jest szansa na większe odszkodowanie z jego strony?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Cze 2023 22:02

Nie. Kwota dla Pana to 1.100 złotych tytułem naprawienia szkody. Jeśli rower wart był więcej, może Pan dochodzić odszkodowania w kwocie przewyższającej zasądzone naprawienie szkody na drodze powództwa cywilnego (pozew o zapłatę).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)