2022.01.25 godz. 19:15 Knurów, Śląskie

Jak napisać umowę spłaty uszkodzonej rzeczy i co powinna zawierać ?

Wyjaśnienie sytuacji

Koleżanka przy "wygłupach" uszkodziła tv już byłemu partnerowi i on teraz żąda spłaty tej szkody . Jak najlepiej rozwiązać tą sprawę ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2022 12:26

Dzień dobry, jeżeli koleżanka chce naprawić szkodę, to najlepiej sporządzić ugodę w dwóch egzemplarzach i jeśli nie ma przelewu przez bank, to pisemnie potwierdzić przekazanie pieniędzy za szkodę. W ugodzie proszę pamiętać żeby zawrzeć stwierdzenie, że ugoda wyczerpuje żądania byłego partnera i po zapłacie nie będzie on dochodził żadnej dalszej spłaty z tytułu uszkodzenia telewizora. Pozdrawiam, adw. Michał Filec