2021.09.28 godz. 17:32 Gdynia, Pomorskie

Jak napisać umowę ugody dłużnik- wierzyciel?

Wyjaśnienie sytuacji

Potrzebuję pomocy w zakresie jak ma wyglądać umowa ugody dłużnik wierzyciel. Zaciągnąłem kredyt gotówkowy w banku PKO, przestałem spłacać przez sytuację życiową. Następnym krokiem było zajęcie komornicze. Komornik pobiera z wypłaty ponad 500 złotych. Chciałbym podpisać ugodę z bankiem, ale żeby umorzył postępowanie komornicze. Mógłbym zdecydować się na płatność 1000 zł miesięcznie. Zadłużenia jest prawie 34000 złotych. Nie wiem w jaki sposób to napisać. Proszę o pomoc. Z poważaniem, Dawid Strzyżewski

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2021 22:00

W takiej sytuacji w istocie nic nie da ugoda z wierzycielem. Bowiem zgodnie z przepisami i tak dłużnik zapłacić będzie musiał koszty egzekucyjne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby tą większą kwotę wpłacać na rachunek komornika. On to prawidłowo rozliczy. Tego typu działanie jest najrozsądniejsze w tym przypadku.