2023.03.13 godz. 19:13 Kraków, Małopolskie

Jak napisać uzasadnienie w wniosku o odrzucenie spadku za małoletniego

Wyjaśnienie sytuacji

W zeszłym roku zmarł mi wujek cała rodzina odrzuciła spadek ja też teraz muszę odrzucić spadek za moje dziecko. Wujek pozostawił po sobie ok 200000 zł długu wiem o tym ponieważ do jego Syna przyszło zawiadomienie/pismo od komornika o tym długu. Potrzebuję to wszystko dobrze ująć w uzasadnieniu żeby sąd mógł pozytywnie rozpatrzyć wniosek o odrzucenie spadku

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Mar 2023 12:58

Dzień dobry, proszę to wszystko opisać w uzasadnieniu. Jeśli jest taka możliwość załączyć dokument od Komornika. W takiej sytuacji Sąd nie będzie robił dodatkowych problemów. Celem postępowania jest zbadanie czy ewentualna zgoda nie wyrządzi krzywdy małoletniemu - jeśli wartość majątku byłaby wyższa niż same długi.