2024.03.08 godz. 23:00 Klucze, Małopolskie

Jak napisać własnoręcznie testament aby nie popełnić błędu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chcę napisać testament własnoręczny aby wszystko co obecnie posiadam dziedziczyły moje dzieci. Mam zamiar powtórnie wyjść za mąż i chę zabezpieczyć moje dzieci aby cały mój obecny majątek pozostał dla nich. Jak prawidłowo napisać testament aby w razie mojej śmierci mój przyszły mąż nie odziedziczył nic co należy się moim dzieciom z pierwszego małżeństwa Bardzo proszę o prawidłowy wzór tekstu testamentu aby nie popełnić błędu

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 14:30

Dzień dobry Do tego czego zamierza Pani dokonać, właściwszy byłby raczej testament notarialny z zapisami windykacyjnymi. Poza tym, trzeba mieć też na uwadze fakt, że od chwili sporządzenia testamentu, to momentu otwarcia spadku, stan majątku może się zmienić. Zatem nie ma pewności, że to co jest w Pani posiadaniu w dniu dzisiejszym, będzie w takim samym stanie w dniu dziedziczenia. Wydaje się, że kwestie te wymagają dłuższej rozmowy i ustalenia Pani oczekiwań. Wskazany byłby więc kontakt z notariuszem. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)