2022.11.30 godz. 14:22 Katowice, Śląskie

Jak napisać wniosek o alimenty oraz ustalenie kontaktów ojca z małoletnim dzieckiem (w imieniu matki)?

Wyjaśnienie sytuacji

Opieka: co drugi weekend miesiąca i 1x w tygodniu (w przypadku tygodnia parzystego), 2x w tygodniu (w przypadku tygodnia nieparzystego bez opieki w weekend). Weekendy opieki: od 16:30 w piątek do 19:00 w niedzielę. Dziecko przywożone do miejsca zamieszkania z mamą. Opieka w tygodniu: Od 16:30 do 8:00 (wliczając odbiór i zaprowadzenie dziecka z i do przedszkola).Święta - co drugie w roku kalendarzowym. W 2023 wielkanoc z tatą, Boże Narodzenie z mamą, w 2024 wielkanoc z mamą.Boże Narodzenie z tatą. Wakacje: 7 pełnych dni z tatą, 7 pełnych dni z mamą. Ferie tak samo. Czy coś jeszcze trzeba dodać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2022 16:25

Dzień dobry, jeśli mieszka Pani w pobliżu ojca dziecka to sugeruje kontakty świąteczne podzielić np. każdy z rodziców po jednym dniu (godziny do ustalenia indywidualnie).

Zmodyfikowano dnia: 30 Lis 2022 17:30