2022.04.12 godz. 12:38 Warszawa, Mazowieckie

Jak napisać wniosek o nadanie klauzuli wykonalności z przejściem uprawnień w mojej sytuacji

Wyjaśnienie sytuacji

Obecnie w sądzie zakończona została na moją korzyść sprawa, za którą odpowiedzialność przejąłem po moim zmarłym członku rodziny. Dostałem teraz list, zakończony: "W sprawie niniejszej uprawnienie wynikające z wyroku [...] przeszły na wnioskodawców już po wydaniu tytułu egzekucyjnego. Dlatego tez, dla uzyskania tytułu wykonawczego na ich rzecz konieczne jest złożenie odrębnego wniosku o nadanie klauzuli wykonalności z przejściem uprawnień w trybie artykułu 788 paragraf pierwszy kpc". Jak go napisać? Gdzie wysłać? Czy warto zawrzeć coś dodatkowego, by ostatecznie zakończyć sprawę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Kwi 2022 13:36

Musi Pan złożyć wniosek o klauzulę wykonalności na następcę prawnego do sądu, który wydał wyrok lub nakaz zapłaty. Do wniosku proszę załączyć oryginał aktu notarialnego o stwierdzeniu nabycia spadku albo jego kopię poświadczoną przez notariusza.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)