2022.06.22 godz. 10:29 Warszawa, Mazowieckie

Jak napisać wniosek o podjęcie zawieszonego postępowania rozwodowego. Co powinien zawierać?

Wyjaśnienie sytuacji

Składaliśmy z mężęm wniosek o zawieszenie postępowania rozwodowego. Ostatecznie chcemy sie rozwieść. Jak napisać wniosek o podjęcie zawieszonego postępowania rozwodowego. Co powinien zawierać?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2022 18:14

Dzień dobry. We wniosku należy wykazać, że przyczyna, która spowodowała zawieszenie postępowania, już nie występuje. W przypadku sprawy rozwodowej jest to najczęściej przeświadczenie Sądu, że istnieją widoki na utrzymanie małżeństwa. Oczywiście wniosek musi spełniać wymogi pisma procesowego wymienione w art. 126 k.p.c. Pozdrawiam MD
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)