2024.05.22 godz. 12:12 Bogatynia, Dolnośląskie

jak napisać za narzeczonego wniosek o zamiane kary pozbawienia wolnosci z powrotem na prace spoleczne

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W piątek (17.05) w godzinach wieczornych dostałam telefon od narzeczonego, że jest na komisariacie w naszym mieście - Bogatyni i że z powodu braku stawiennictwa na prace społeczne (o których nie wiedzieliśmy) zabierają go dalej na dołek w Zgorzelcu a w poniedziałek do Jeleniej Góry celem odbycia kary pozbawienia wolności na 72-74 dni (nie jestem pewna). Wczoraj (21.05) narzeczony dzwonił do mnie z Jeleniej Góry i prosił żebym napisała wniosek o zamianę kary pozbawienia wolności z powrotem na prace społeczne. Problem polega na tym, że nie mogę znaleźć wzoru takiego wniosku, nie wiem jakie powinnam mieć dane i czy policja lub wychowawca poda mi takie informacje. Później gdzie to wysłać? Nie mieliśmy wiele czasu na rozmowę, w płaczu prosił tylko żebym napisała ten wniosek. Proszę o pomoc, nie wiem jak się do tego zabrać. Czekam na odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam. Klaudia Sokalska.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Maj 2024 13:04

Wniosek o wstrzymanie wykonania kary zastępczej pozbawienia wolności musi złożyć sam skazany (lub jego obrońca). Oczywiście możliwe jest przywrócenie kary ograniczenia wolności (prace społeczne) na pisemne oświadczenie skazanego. Abstrahując - kara ograniczenia wolności została orzeczona w wyroku, a zatem trudno nie wiedzieć o obowiązku jej wykonania. Jeśli potrzebujecie Państwo obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)