2022.10.19 godz. 18:54 Świdnik, Lubelskie

Jak napisać zażalenie do Urzędu Skarbowego.

Wyjaśnienie sytuacji

Napisałam wniosek o umorzenie podatku od spadku i darowizn. Ok. 2 razy US pisał o uzupełnienie wniosku z powodu braków we wniosku,które w miarę możl uzupełniałam. W ostatnim piśmie trzeba było dołączyć zaświadczenia o otrzymanej pomocy de minimis,których było 7.Dołączyłam ok.3 Zaświadczenia, ponieważ miałam je wraz z umowami(np.z UP) O inne muszę złozyć Wnioski w Bankach i w Zusie. Miałam na to 7 dni.Niestety wyslałam kolejnego dnia roboczego. US przysłał mi wtedy Postanowienie o pozost.spr bez rozpatrzenia z powodu nieuzupełn.braków.Chciałabym napisać zażalenie,że czas był za krótki

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2022 12:45

Dzień dobry, należy złożyć wniosek o przywrócenie terminu z opisaniem przyczyny uchybienia terminowi oraz załączeniu jednocześnie wszelkich wymaganych dokumentów.