2021.10.20 godz. 23:50 Pruszków, Mazowieckie

Jak nie wzbudzać podejrzeń Urzędu Skarbowego przy kupnie mieszkania poniżej jego wartości rynkowej?

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkanie jest własnością siostry żony. Ona chce nam je sprzedać za połowę ceny. Wiemy, że Urząd Skarbowy może to zakwestionować (wartość mieszkania większa niż cena). Co w takiej sytuacji zrobić ? Może jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Martyna Borkowska

Siedlce, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 12:17

Witam serdecznie, podatek powinien być odprowadzony od rynkowej wartości mieszkania. Ważność umowy nie jest kwestionowana a kwestionowana jest wysokość należności podatkowych. Zalecam bardziej szczegółową konsultację u doradcy podatkowego ew. adwokata/radcy prawnego/notariusza.