2023.07.30 godz. 23:32 Białystok, Podlaskie

Jak odpowiednio nazywać nieruchomości (czy też działki) w testamencie?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy trzeba podawać szczegółowe dane takie jak np dane współrzędne czy inne tego typu, czy wystarczy ogólne napisać np dom przy ulicy takiej? Mam dwa lasy więc np las w miejscowości takiej i drugi w miejscowości takiej, jedyne pole (dla dwojga dzieci do podziału) to wystarczy podać, że chodzi o pole i podać, że dzielę je na połowę? Proszę napisać jak szczegółowo należy to opisać? Czy wystarczy w taki sposób by było zrozumiale i jasno ale bez szukania w papierach danych geodezyjnych i tym podobnych.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Lip 2023 10:17

Dzień dobry, działki muszą byc wskazane tak, żeby w sposób jasny i czytelny można było je zidentyfikować. Jeśli chodzi o dom to wystarczy wskazanie numeru i adresu, co do pozostałych działek wypadałoby wskazać ich numery. Pomocą może służyć bezpłatny portal geoportal.gov.pl - tam mamy numery działek.