2021.12.13 godz. 12:33 Warszawa, Mazowieckie

Jak odpowiedzieć na pozew w sprawie opuszczenia mieszkania socjalnego, jesli nie mieszkam w nim a jestem jednym z 3 pozwanych?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama w roku 2016 otrzymała mieszkanie socjalne, w którym mieszkałam równiez ja i brat (bylismy zamieszczeni we wniosku o mieszkanie socjalne). W roku 2019 wyprowadziłam się z tego mieszkania i zaczełam wynajmowac mieszkanie z chłopakiem. Umowa na najem sie skonczyła, mama złozyła wniosek o nowe mieszkanie (wydłuzenie najmu) i we wniosku podała siebie i syna (mojego brata). Niestety wniosek został odrzucony ponieważ ona posiada jeszcze działke niezabudowaną. Dostalismy wszyscy we 3 pozew sądowy. Jest 21 dni na odpowiedz i nie wiem co odpisać jesli ja nie mieszkam i nie wnioskuję o mieszk.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Gru 2021 16:42

Jeżeli to jest pozew tylko o eksmisję, czy także o zapłatę ?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)