2021.03.29 godz. 18:39 Warszawa, Mazowieckie

Jak odzyskać pieniądze które pożyczyłam byłemu chlopakowi (wzielam dla niego kredyt)

Wyjaśnienie sytuacji

Wzięłam w 2018 roku kredyt dla chlopaka za jego namową. 13 tys przeznaczył na samochód. Pozostała czesc wydaliśmy na zycie. Wspolnie. Mieliśmy oddac go po pol. Ja swoja cześć splacilam. Z tym chlopakiem juz nie jestem i on nie chce spłacić swojej części. Szantażuje mnie i straszy. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Poxa kredytet pozyczyl 2500 zł,, tego też nie chce mi zwrócić. Co mogę w tej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Mar 2021 22:10

Dzień dobry! W Pani sprawie kluczowe znaczenie mają dowody wskazujące na to, że zaciągnęła Pani kredyt i pieniądze przekazała na rzecz chłopaka - to mogą być świadkowie, dokumenty, potwierdzenia przelewów, rozmowy sms lub na komunikatorach. Jeśli posiada Pani takie dowody to warto wezwać przedsądownie byłego chłopaka o zwrot omawianych kwot - jeśli takie rozwiązanie nie przyniesie rezultatu proszę rozważyć skierowanie sprawy na drogę postępowania cywilnego - pozew o zapłatę. W kwestii straszenia i szantażu także proszę zebrać dowody - treści rozmów, zeznania świadków etc. i zastanowić się cdn