2022.09.21 godz. 09:53 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Jak odzyskać pieniądze które zainwestowałam w dom mojego byłego partnera?

Wyjaśnienie sytuacji

Pod koniec roku 2021 wprowadziłam się do partnera. Inwestowałam w ten dom. Chcąc się urządzić. Partner nie dokładał na to pieniędzy bo ich nie miał. Zainwestowałam nie mało. Bo parędziesiąt tysięcy złotych co było całymi moimi oszczędnościami. Teraz rozstaje się z partnerem. Nie jestem w stanie zabrać ze sobą szaf łóżek czy podłogi które były kupione za moje pieniądze. Itp. Czy jest szansa odzyskać te pieniądze choć w jakiekolwiek części? Mam faktury zakupu. Zaznaczę iż partner nie zamierza mi oddawać pieniędzy. Każe mi wszystko zabierać,ale ja nie mam nawet gdzie tego wziąć.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2022 12:28

Dzień dobry. Jedynym rozwiązaniem jest skierowanie sprawy do sądu i wcześniejsze pisemne wysłanie wezwania do zwrotu nakładów. Jeżeli potrzebuje Pani odpłatnej pomocy w napisaniu takich pism, zapraszam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)