2020.09.30 godz. 12:10 Szczecin, Zachodniopomorskie

Jak odzyskać pieniądze od osoby prywatnej?

Wyjaśnienie sytuacji

W jaki sposób mogę odzyskać dług od osoby prywatnej? 800zł, nie była spisana „umowa pożyczkowa”, jedynym dowodem są rozmowy na messengerze, gdzie upominam się o zwrot. Za każdym razem jest jakaś wymówka, ale nie wypiera się długu. Czy takie rozmowy mogą być w ogóle uznane za dowód?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Maśnik

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Paź 2020 15:39

Dzień dobry, takie rozmowy będą stanowiły pełnoprawne dowody przed Sądem. Odzyskanie długu - jeżeli nie dojdzie do dobrowolnej zapłaty - sprowadza się do podjęcia następujących czynności: wezwanie do zapłaty -> pozew cywilny -> egzekucja należności. Pozdrawiam Adwokat Michał Maśnik