2023.12.30 godz. 19:29 Chorzów, Śląskie

Jak odzyskać pieniądze od osoby prywatnej za sprzedaż rzeczy niezgodnej z opisem

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Zakupiłam na olx od osoby prywatnej używane klocki lego 7,5tys. elementów za 1600zł. W ogłoszeniu było, że klocki są w 100% kompletne I dobrze posortowane. Po sprawdzeniu okazało się, że brakuje 187 klocków i wszystko jest źle ułożone. Chcę zwrócić towar i odzyskać pieniądze. Sprzedający odmawia. Rzekomo znalazł jakieś klocki i chce mi je przesłać. Samo sprawdzenie klocków zajęło mi 3 dni, więc nie chcę po raz kolejny sprawdzać tego co sprzedający chce mi wysłać. Klocki są niekompletne, więc chcę je zwrócić. Jakie kroki mam podjąć, żeby mieć szansę na odzyskanie pieniędzy?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

EDYTA KOSTRZEWA

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 13:30

Witam , cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , zbyt mało precyzyjnie sporządzone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 507437019 na darmowa konsultacje postaram sie doradzić po zaczerpnięciu większych informacji . Pozdrawiam . Straszy Prawnik Kancelarii Doradców Prawnych Ul. Kościuszki 25/5 40-048 Katowice