2023.09.12 godz. 13:11 Gdańsk, Pomorskie

Jak odzyskać pieniądze za niesprawny sprzęt?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Ostatnio kupiłem używanego laptopa od osoby prywatnej, po otworzeniu paczki (paczka była cała ale pognieciona) okazało się, że nie było zabezpieczenia w transporcie. laptop był wsadzony w plecak i w karton (za duży karton) bez wypełnienia. po sprawdzeniu sprzętu nie odpalał się o czym od razu dałem znać sprzedającemu. Następnego dnia przedmuchałem laptopa(bez otwierania go) sprężonym powietrzem i się włączył. jednak po dwóch dniach znowu przestał działać. i tak w kółko zależnie od "humoru". Sprzedający mimo wysłania mu filmów np.: z otwarcia paczki nie poczuwa się od odpowiedzialn.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2023 13:18

Z tytułu prawa rękojmi przysługuje Panu prawo do żądania usunięcia wady, obniżenia ceny (wartość ewentualnych napraw) lub odstąpienia od umowy. Dla sprawy istotna może być treść umowy (uzgodnień), świadomość co do stanu technicznego oraz ewentualnie treść ogłoszenia sprzedażowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)