2024.02.19 godz. 11:25 Opole, Opolskie

Jak odzyskać pieniądze za samochód, który sprzedałem znajomemu i umówiliśmy się za da pieniądze jak będzie miał

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mój problem podlega na tym za we wrześniu 2022 sprzedałem znajomemu samochód. Oczywiście umowa spisana jak przy każdej takiej sprzedaży. Jedynie umówiliśmy się, że da mi pieniądze gdy będzie miał. Teoretycznie miało to trwać kilka miesięcy, a już minęło 1.5 i ciągle mnie zwodzi, że czeka na decyzję z banku o kredyt. Czy w takiej sytuacji jest jakieś prawo, które stoi po mojej stronie i mogę te pieniądze próbować odzyskać posługując się prawem? Działania prawne będę chciał podjąć w momencie gdy będę miał pewność,że nie mogę liczyć na zwrot pieniędzy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lut 2024 12:24

Dzień dobry, na obecnym etapie sugeruje sporządzić wezwanie do zapłaty i wysłać na adres znajomego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)