2024.07.03 godz. 12:34 Wodzisław Śląski, Śląskie

Jak odzyskać polowe pieniedzy za zakupiony przedmiot który jest własnością dwóch osób?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mój problem polega na tym że zakupiłem wspólnie z bratem samochod dostawczy, oboje daliśmy po połowie pieniedzy (jest dużo osób które mogą to potwierdzic) i teraz kiedy zażądałem spłaty powiedział że mogę zapomnieć że odda mi jakiekolwiek pieniądze. Zaznaczę również że pojazd jest zarejestrowany tylko na niego dlatego uwaza że nic mi się nie należy. Czy jest jakaś szansa aby odzyskać pieniądze?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2024 11:30

Dzień dobry Rozumiem, że na umowie sprzedaży nie występuje Pan jako współkupujący. Pozostaje więc skierować do sądu pozew o zapłatę, na podstawie przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu - art. 405 Kodeksu cywilnego i następne. Wcześniej wskazane jest upewnienie się, że świadkowie zgodzą się zeznawać na Pana korzyść. Z wyrazami szacunku